Notice: Use of undefined constant stat - assumed 'stat' in /public_html/pljp/wp-content/themes/graphene/includes/theme-compat.php on line 2
Katarzyna Woźniak - Polsko-Japoński Program Doktorancki

Katarzyna Woźniak

Imię i nazwisko: Katarzyna Woźniak

Termin odbywania praktyki: od 29-06-2012 do 31-08-2012

Grupa w NIMS: High Temperature Materials Unit / Coatings group

Supervisor NIMS: Dr Seiji Kuroda

Supervisor WUT: Prof. dr hab. inż. Krzysztof Jan Kurzydłowski

Krótki opis przeprowadzonych badań:

Głównym celem odbytej praktyki było zbadanie stalowych próbek pokrytych różnymi powłokami natryskiwanymi termicznie, eksponowanych w środowisku wody morskiej lub w warunkach laboratoryjnych symulujących środowisko morskie. Badania te miały na celu określenie, które powłoki wykazują najlepszą odporność korozyjną w środowisku wody oraz powietrza morskiego. Część przeprowadzonych badań wiązała się z podróżą do stacji badawczej w miejscowości nadmorskiej Chikura.

Ogólne wrażenie:

Podczas praktyk mogłam zapoznać się z różnymi technikami badawczymi, samodzielnie obsługiwać sprzęt, do którego często nie mam dostępu na uczelni. Oprócz tego poznałam wielu wspaniałych ludzi, z którymi spędzałam czas nie tylko w pracy, ale również poza nią, a z niektórymi do tej pory utrzymuję kontakt. Zwiedziłam wiele ciekawych i pięknych miejsc. Pobyt w Japonii uważam za wakacje życia i do tej pory często je wspominam. Polecam :)