Notice: Use of undefined constant stat - assumed 'stat' in /public_html/pljp/wp-content/themes/graphene/includes/theme-compat.php on line 2
Donata Kuczyńska - Polsko-Japoński Program Doktorancki

Donata Kuczyńska

Imię i nazwisko: Donata Kuczyńska

Od kiedy do kiedy: 01.07.2013 – 31.08.2013

Grupa w NIMS: Functional Structure Materials Group

Supervisor NIMS: Yoko Yamabe – Mitarai

Supervisor WUT: prof. dr hab. inż. Halina Garbacz

Krótki opis przeprowadzonych badań:

Podczas praktyk w NIMS zajmowałam się wysokotemperaturowymi stopami z pamięcią kształtu. Celem moich badań było sprawdzenie wpływu dodatku Ir i Zr na wysokotemperaturowy stop TiPd. We wcześniejszych pracach z zespole stwierdzono pozytywny wpływ Zr na stop TiPd oraz Ir na stop TiPt. Moje badania miały sprawdzić czy dodatek Ir również pozytywnie wpłynie zarówno na temperaturę przemiany martenzytycznej jak i pamięć kształtu w stopie TiPd. Dodatkowo przedmiotem moich badań były również stopy czteroskładnikowe TiPdIrZr.

Ogólne wrażenie:

Pobyt przez dwa miesiące w Japonii był dla mnie świetną przygodą. W NIMSie bardzo dużo się nauczyłam i uważam, że praktyki tam były dla mnie super okazją, nie tylko ze względu na pracę w międzynarodowym zespole badawczym, ale również pod względem językowym i kulturowym. Jeśli chodzi o ogólne wrażenie to uważam, że było super i gdyby dziś ktoś zaproponowałby mi taki wyjazd oczywiście powiedziałabym TAK!